Klimatyzacja

Hella Service Partner – należymy do sieci obsługi
klimatycacji firmy Hella


Klimatyzacja samochodowa wymaga regularnego serwisowania. Klimatyzacja powinna być użytkowana nie tylko w upalne dni ale przez cały rok, przynajmniej okresowo. Taki sposób jej funkcjonowania przedłuży żywotność całego układu.

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA KLIMATYZACJI SAMOCHODOWYCH

kontrola funkcjonowania układu (zalecamy raz w roku)
uzupełnienie czynnika chłodzącego i wraz z wymianą oleju (raz w roku)
sprawdzenie szczelności układu (raz w roku)
dezynfekcja kanałów nawiewnych i odgrzybianie parownika (raz w roku)
wymiana osuszacza (co 2 lata)
wymiana filtra kabinowego/przeciwpyłkowego (co najmniej raz w roku)
naprawa sprężarek / kompresorów
regeneracja sprężarek
montaż klimatyzacji

Podstawowy przegląd klimatyzacji pojazdu obejmuje:

a) odciągnięcie z układu czynnika chłodzącego
b) oddzielenie go od oleju, wyczyszczenie, zważenie
c) pomiar ilości oleju odciągniętego
d) sprawdzenie szczelności układu
e) zadanie barwnika i napełnienie czynnikiem chłodzącym
wraz ze świeżym olejem zgodnie z danymi fabrycznymi
f) sprawdzenie stanu filtra kabinowego – przeciwpyłkowego
g) wykonanie dezynfekcji – odgrzybienia układu

Obsługa układów klimatyzacji.

Do obsługi układów klimatyzacji w pojazdach samochodowych używamy najnowszych urządzeń , które potrafią w sposób automatyczny wykonać podstawowy przegląd klimatyzacji, wraz z wydrukiem ilości czynnika zadanego i pomiarami temperatury.Obsługa ta odbywa się w stanie, który można określić jako półdynamiczny , niestety nie wymyślono jeszcze urządzeń do obsługi klimatyzacji, które w sposób jednoznaczny potrafiłyby wychwycić wszelkie usterki występujące w układzie.
Najistotniejszą czynnością w usuwaniu usterek jest wyszukanie wszelkich nieszczelności, które niestety często w pojazdach kilkuletnich uwidaczniają się w czasie eksploatacji pojazdu, czyli w stanie dynamicznym. Są to zazwyczaj mikropękniecia, które pod wpływem drgań występujących w czasie eksploatacji pojazdu dają o sobie znać, zazwyczaj w miejscach trudno dostępnych. Usuwanie tych usterek jest czasochłonne,żmudne i kosztowne, bowiem wymaga za każdym razem powtórzenia procedury napełnienia, co jest trudne do zrozumienia przez klientów o małej wiedzy technicznej.
Jeżeli do tych informacji dodamy takie stwierdzenie, iż układy klimatyzacji są technicznie słabo dopracowane, jak również wykonane z kiepskich materiałów, oraz że przy eksploatacji ubywa czynnika chłodzącego w ciągu roku w zakresie 10-15%, jak również ceny klimatyzacji i poszczególnych podzespołów są drogie i wymagają też okresowej wymianie; to mamy pewien obraz z którego wynika, że lepiej zapobiegać – wykonując coroczne przeglądy, niż dopuszczać do awarii, których naprawa jest kosztowna.Formularz zapytania o montaż klimatyzacji
Cena klimatycacji z montażem do samochodów osobowych to wydatek zawierający się zazwyczaj w przedziale od 4500 do 7500. Jeżeli jesteś zainteresowana / zainteresowany instalacją klimatycacji skontaktuj się z nami telefonicznie, osobiście lub wypełnij poniższy formularz.

imię:   *
nazwisko:   *
e-mail:   *
telefon:   *
adres:  
    
VIN:   *
marka:   *
model:   *
rok produkcji:   *
pojemność silnika :   *
rodzaj paliwa:   *
moc silnika KM:   *
opcja (np. GTI):   *
ABS:   *
skrzynia biegów:   *
typ nadwozia:   *
ilość drzwi:   *
uwagi:    
*Pola wymagane
 
 
Autoklinika